Pro pomáhající organizace

Organizace, které pomáhají uprchlíkům, jsou od počátku velmi důležitými spolupracovníky naší platformy. Zprostředkovávají totiž občanskou pomoc z platformy uprchlíkům i organizacím

Pracovníci pomáhajících organizací, které jsme v naší platformě zaregistrovali, mají snazší přístup ke všem nabídkám na platformě, mohou přímo zobrazit kontaktní údaje nabízejícího a rychle se s ním domluvit na využití jeho pomoci. 

129

nevládních organizací

85

obcí

37

vládních a veřejných organizací

9

školských zařízení

V současné době je na platformě registrováno celkem 634 tzv. pomáhajících organizací.

Mapa zobrazuje všechny pomáhající organizace, registrované na platformě. Jejich pracovníci mají přímý přístup ke všem nabídkám, včetně nabídek ubytování.

Infoservis Ukrajina

Poskytujeme informační servis pro profesionály z pomáhajících organizací i pro další zájemce k situaci uprchlíků z Ukrajiny, 

zejména aktuality z oblasti legislativy, ubytování a sociální podpory uprchlíků, školství a vzdělávání a mnohé další.

 

Vedle obsáhlé stránky s informacemi posíláme přibližně jednou za 14 dní informační email s novinkami o aktuálním vývoji a změnách. 

Prostřednictvím tohoto našeho newsletteru můžete s ostatními sdílet informace od vás (dobrou praxi, nabídky, upozornění atd.). 

Hledáte konkrétní informaci?

Navštivte Informační servis Konsorcia NNO, kde najdete pohromadě aktuální informace rozčleněné do tematických sekcí.

Odebírejte náš newsletter!

Chcete-li dostávat naše informační emaily, napište na tollarova@migracnikonsorcium.cz, rádi vás zařadíme mezi příjemce.

Registrace pomáhající organizace

Zaregistrujte se na naši platformu jako pracovníci pomáhající organizace, abyste mohli využívat a/nebo zprostředkovávat nabídky pomoci. 
Za jednu organizaci je možné registrovat více pracovníků. Po ověření organizace vám povolíme vstup do administrátorského prostředí pro registrované pracovníky a vy tak dostanete plný přístup ke všem nabídkám pomoci.

Některé typy nabídek pomoci jsou neveřejné z důvodu bezpečnosti a ochrany soukromí. Budete k nim mít přístup pouze vy jako pracovníci pomáhající organizace. Díky registraci se tak stanete zprostředkovateli této pomoci. Ve svém uživatelském profilu v administrátorském prostředí budete moci s nabídkami pomoci pracovat - vyhledávat je a mít přehled o jejich využití.

Po zaregistrování bude organizace zobrazena v seznamu registrovaných organizací a na naší mapě

Zobrazujeme pouze názvy registrovaných organizací, nikoliv jména jejich pracovníků.

Chcete svoji nabídku pomoci publikovat veřejně?

Organizace mohou stejně jako kdokoli, kdo nabízí na platformě pomoc, zadávat na platformě své nabídky pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Nabídky tak budou moci vyhledat přímo uprchlíci nebo pracovníci jiných pomáhajících organizací. Na veřejné nabídky může reagovat kdokoliv přímo prostřednictvím formuláře, nebo vás přímo osloví jiná pomáhající organizace.

Jak postupovat při využití nabídky v administrátorském prostředí?

1.

V administrátorském prostředí pro registrované pracovníky si nabídku pomoci, se kterou pracujete, jednoduše “přiřadíte”. Díky tomu se vám objeví kontaktní údaje nabízejícího a zároveň se vám nabídka uloží do seznamu “vašich” nabídek.

2.

Po využití nabídky aktualizujete její stav pro sebe i ostatní uživatele - uvedete, zda je nabídka nadále aktuální, nabo zda je právě využita (například ubytování), nebo zda již není aktuální (a nemá smysl nabízejícího oslovovat).

3.

Zkušenosti s nabídkou zapište do “logu”. Tyto informace jsou přístupné všem registrovaným pracovníkům . Můžete tak ostatním předat důležité informace o nabídce nebo třeba o zkušenostech s jednáním s nabízejícím. Usnadníte tak práci sobě i ostatním.

Etika práce

Mezi nabídkami se mohou vyskytnout i nabídky problematické či rizikové, nelogické nebo chybné. 

Pokud naleznete nabídku, která z vašeho hlediska nerespektuje etické standardy vaší práce nebo vám přijde z jakéhokoliv důvodu problematická, nahlaste nám ji, prosím, na email pomahejukrajine@migracnikonsorcium.cz,  ať ji můžeme prověřit a případně vyřadit.

Při práci se řídíme naším etickým kodexem.

Ochrana osobních údajů

Databáze platformy obsahuje rozsáhlé množství dat, osobních kontaktů a dalších citlivých informací, které podléhají nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Tyto údaje nejsou registrovaným uživatelům hromadně k dispozici (nemohou je zobrazit ani exportovat jako seznam). Registrovaní uživatelé ale mohou po přiřazení nabídky zobrazit osobní údaje nabízejícího.

Naše práce s databází je založena na důvěře a odpovědnosti uživatelů databáze. Pracovníci pomáhajících organizací vyslovují při své registraci souhlas, že budou s osobními údaji pracovat v souladu s účelem jejich zobrazení, tedy za účelem dohody o využití nabízené pomoci.